2 października 2017

[Zabawa] Gwiazdkowa wymiana one pieceowa - II edycja (zgłoszenia i regulamin)

No więc, w końcu ruszają zgłoszenia do II edycji gwiazdkowej wymiany one pieceowej! Lubicie uszczęśliwiać innych opowiadaniami, które piszecie? A może bardziej niż to lubicie wyzwania i urozmaicenia? Jeśli tak, to dobrze trafiliście! Co prawda do świąt jeszcze trochę czasu zostało, ale na wymyślanie prezentów czas jest zawsze. Mam nadzieję, że się skusicie i sami, ponownie albo po raz pierwszy, zostaniecie Świętymi Mikołajami. W rozwinięciu znajdziecie regulamin zabawy oraz wszystkie potrzebne informacje. Jeśli czegoś nie wiecie, albo macie jakieś pytania, to nie bójcie się pisać. Zapraszam do wzięcia udziału i życzę wszystkim miłej zabawy!
Regulamin przygotowała Niebieska Myszka.

I. Zasady zabawy w skrócie
 1. Zadanie polega na wysłaniu formularza z 5 życzeniami odnoszącymi się do dowolnych postaci, pairingu/shipu oraz gatunku wraz z uwzględnieniem preferencji autorskich. W wyznaczonym dniu otrzymujemy podobny formularz innego uczestnika. Od tego momentu mamy dwa miesiące (do 17.12.2017 roku) na napisanie fanfika do jednego z życzeń. 
 2. Wszelkie poprawki, wątpliwości i propozycje zgłaszamy do dnia przydzielania zgłoszeń, tzn. do 20.10.2017 roku.
 3. Pamiętamy, że tożsamość osób dla których piszemy jest TAJNA. Nie zdradzamy szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki. 
 4. Jeżeli czujemy, że nie podołamy zadaniu, zgłaszamy to organizatorce zabawy najszybciej, jak to możliwe, max. do 17.12.2017 roku. 
 5. Cieszymy się fanfikiem napisanym specjalnie dla nas!

II. Terminy 
 • Otwarcie zgłoszeń – 01.10.2017
 • Zamknięcie zgłoszeń – 20.10.2017
 • Przydzielenie życzeń – 22/23.10.2017 (w zależności o liczby uczestników)
 • Ostateczny termin rezygnacji – 17.12.2016
 • Termin publikacji tekstów – 24.12.2016

III. Szczegółowe warunki uczestnictwa
 1. Aby wziąć udział w wymianie, należy wypełnić formularz z listą 5 życzeń. Należy pamiętać, że tylko jedno z nich zostanie spełnione na pewno.
 2. Przesłanie wypełnionego formularza oznacza zgodę na napisanie fanfika do życzenia innego uczestnika oraz na postanowienia niniejszego regulaminu.
 3. Z udziału w akcji można zrezygnować w dowolnym momencie trwania wymiany, przy czym po zamknięciu zgłoszeń, staramy się poinformować o tym fakcie w terminie najpóźniej na tydzień przed opublikowaniem tekstów.
 4. Za niewywiązanie się, nie przewiduje się żadnej formalnej kary z wyjątkiem zakazu uczestnictwa w kolejnej edycji.
 5. Opublikowany tekst powinien zawierać min. 1 500 słów. Górny limit nie obowiązuje.
 6. Obowiązkowe jest napisanie jednego tekstu do jednego życzenia.
 7. Życzenia wymyślane na potrzeby akcji są traktowane jak prompty – co oznacza, że mogą być dowolnie interpretowane.

IV. Wysyłanie życzeń
 1. Życzenia przesyłamy za pomocą formularza.
 2. Jeżeli pojawią się błędy w przesłanym formularzu, można je poprawić samodzielnie (istnieje możliwość edycji zgłoszenia) do 20.10.2017. Po tym terminie poprawki nie będą uwzględniane.
 3. Wymyślanie oraz pisanie życzeń do fanfików typu: crossover i fusion jest zabronione.
 4. Życzenia mogą dotyczyć także treści dla dorosłych. Jeżeli nie odpowiada nam tego rodzaju tematyka, należy to uwzględnić w punkcie formularza: Czego nie jestem w stanie napisać?
 5. Uczestnictwo w zabawie jest dobrowolne.

V. FAQ

Jak wziąć udział w zabawie?
Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy do 20.10.2017 roku.

Co mam zrobić, jeżeli nie posiadam bloga albo profilu na żadnym z serwisów?
Jeżeli nie posiadasz konta w żadnym serwisie, pozwalającym na publikację fanfików, na pytanie Czy chcę, aby mój tekst został opublikowany na Umi Monogatari? odpowiedz twierdząco, a następnie prześlij na adres: niebieska.myszka@wp.pl swój tekst. Zostanie on opublikowany na stronie 24.12.2017. Naturalnie z podaniem nicku autora i ewentualną notką odautorską.

Co zrobić, jeżeli wiem, że nie zdążę napisać fanfika? 
Poinformuj mnie o tym jak najszybciej. Nie czekaj do ostatniej chwili, jeżeli wiesz, że nie zdążysz, ponieważ to zmniejsza szansę na znalezienie innej osoby, która mogłaby napisać fanfik zamiast Ciebie.

Czego mogą dotyczyć moje życzenia?  
Dosłownie wszystkiego. Od wspólnego krojenia marchewki po figle pod kołderką. Od marzeń sennych po wyczerpujący trening i oglądanie skrzeczących mew.

Jak daleko mogę się posunąć w wymyślaniu życzeń?
Teoretycznie do samego końca, ale zastanów się, czy znajdzie się uczestnik, który będzie w stanie zrealizować takie życzenie. Pamiętaj, że nasze grono nie będzie zbyt wielkie, a gusta i gotowość do napisania pewnych treści bywa bardzo różna. Dodatkowo nie można pisać i wymyślać życzeń do fanfików typu: crossover i fusion.

Czy mogę napisać więcej niż jeden tekst?
W ramach zabawy: NIE. Tylko jeden z nich będzie promowany. Twoim zadaniem jest napisanie JEDNEGO tekstu do JEDNEGO życzenia. Obowiązkowo. Co robisz w ramach czasu wolnego, zależy wyłącznie od Ciebie.

Czy mogę wykorzystać więcej niż jedno życzenie?
Nie. Życzeniodawcy zapewne zależy na konkretnym pomyśle, dlatego wymyślił dwa różne życzenia. Miej to na względzie.

Czy mogę zażyczyć sobie crossover?
Nie. To samo tyczy się fanfików typu fusion.

Czy mogę – jako autor - dodać coś od siebie do życzenia, np. crossover?
Nie, jeżeli to zmieni znacząco treść życzenia. Dodatkowo crossovery i fusion są zabronione.

Jakie autor życzenia ma prawa do życzenia?
Życzenie należy w pełni do autora. Nie należy go nigdzie publikować bez jego zgody. Wyjątek stanowi sytuacja, w której przedstawiasz życzenie, do którego piszesz fanfik. Jeżeli chcesz wykorzystać pomysł zawarty w życzeniu poza zabawą, zapytaj życzeniodawcę, czy się zgadza. Może nie chcieć, żeby osoba trzecia je przeczytała, ponieważ są zbyt osobiste.

Co się dzieje z moimi życzeniami po zabawie?
Możesz z nimi zrobić, co tylko chcesz. Opublikować, schować w szufladzie, zachować na inną zabawę. Decyzja należy do Ciebie. Możesz również zgodzić się, żeby Twój Mikołaj napisał dla Ciebie inny tekst.

Czy mogę napisać mniejszą liczbę słów?
Nie. Jeżeli uważasz, że nie zdołasz w dwa miesiące napisać 1,5 tys. słów, przemyśl swój udział w zabawie. Udział jest dobrowolny, a w przypadku nie wywiązania się, możesz pozostawić kogoś bez prezentu.

Czy mogę pisać, o czym chcę?
I tak, i nie. Staraj się trzymać wskazówek zawartych w życzeniu. Jeżeli życzeniodawca nie zawarł jasnych wskazówek, wykorzystaj to. Jeżeli masz wątpliwości, czy autor życzenia chciałby przeczytać właśnie taki pomysł, przemyśl go kilka razy. Może znajdziesz lepsze rozwiązanie, bliższe wskazówkom.

Czy mogę wskazać Mikołajowi, na którym życzeniu należy mi najbardziej?
Nikt Ci nie zabroni, ale pamiętaj, że to dodatkowa presja dla Mikołaja. Jeżeli będzie wiedział, że na tym życzeniu zależy Ci najbardziej, a on nie będzie miał pomysłu na jego napisanie, może go to zdemotywować do pisania. Właśnie dlatego wymyślamy 5 życzeń, żeby przynajmniej minimalnie odciążyć sumienie Mikołaja.

Nie podobają mi się życzenia, które dostałem, mogę je wymienić?
Nie. Życzenia są dobierane tak, aby jak najlepiej pasowały do preferencji. Może się jednak zdarzyć sytuacja, że żadne z nadesłanych życzeń nie będą pasowały. Wtedy będzie się liczyła zasada większości albo choć minimalnej zgodności. Musimy pamiętać, że to zabawa, w której każdy ma inny gust. Coś zabawnego dla jednego nie oznacza, że spodoba się drugiemu.

Kim jest zapasowy Mikołaj?
To osoba, która napisze tekst, gdy inny uczestnik zrezygnuje już po zamknięciu zgłoszeń. Decydując się na tę rolę, musisz pamiętać, że prawdopodobnie będziesz musiał pisać pod presją czasu na tydzień (jeżeli nie krócej) przed terminem.

W razie pytań, wątpliwości, uwag, pomysłów piszcie na fanpage'u, na maila (niebieska.myszka@wp.pl) lub pod tym postem.

Uwaga!!! Formularz dostosowany do przeglądarki Google Chrome!

2 komentarze:

 1. Osobiście projektowałam formularz w Firefoxie i wszystko mi działało, ale gdyby ktoś miał kłopoty z jego wyświetleniem, zawsze może napisać do mnie, wtedy prześlę mailem formularza do ręcznego wypełnienia : )

  Zachęcam do udziału, bo zabawa - i satysfakcja - jest naprawdę duża, zwłaszcza, kiedy się otrzymuje tekst napisanie specjalnie dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłoszenia zostały zamknięte. Niestety, ze względu na małą liczbę uczestników, zabawa nie mogła się odbyć. Osoby, które zgłosiły się do zabawy, zostały już o tym poinformowane mailem.

  OdpowiedzUsuń