4 sierpnia 2017

Z dziennika pokładowego #13


Pięć lat temu, właśnie tutaj, powstało Umi Monogatari. Pierwszy post jaki zaserwowałam był tłumaczeniem piosenki Family wraz z fancamem. Powiem Wam szczerze, że wtedy w życiu bym nie powiedziała, że to będzie się ciągnąć przez parę pięknych lat. Przedtem Umi znane było z tłumaczenia doujinshi, tekstów piosenek i rozpowszechnianiu opowiadań. To nie tak, że byłam tutaj praktycznie sama jak teraz. Do początkowego sukcesu tego bloga przyczyniła się grupka dziewczyn, która w tamtych czasach dawała mi bardzo dużo motywacji i pchała do przodu, żeby to wszystko funkcjonowało. To był piękny okres i chcę, żeby taki pozostał we mnie, a dziewczyny z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.

Teraz ten blog jest trochę opustoszały, a Umi zaczęło być znane dzięki fanpageowi na facebooku. Staram się jak mogę, i na ile potrafi zrobić to jedna osoba, dostarczać one piecowych nowinek prawie codziennie. W pewnym sensie stało się to moim uzależnieniem i ogromnym szczęściem. Szukanie nowinek nie jest takie proste, jakby się wydawało wbrew pozorom. Niekiedy najzwyklej w świecie brak też czasu, bo istnieje też coś takiego jak praca czy rodzina. Sensei niedawno powiedział, że gdyby mógł to chciałby być robotem. Nie marnowałby wtedy czasu na sen. Gdyby była taka możliwość, sama bym chciała zostać robotem. Mogłabym Wam zaserwować jeszcze więcej wspaniałych rzeczy związanych z One Piece. Ale niestety, jestem tylko leniwym człowiekiem i jedyne co mogę Wam obiecać to to, że nadal będę się starała z całych sił robić to, co robię.

Muszę jednak przyznać, że brakuje mi tej pracy nad doujinami czy innymi, przede wszystkim, pairingowymi rzeczami. Chcę do tego wrócić. Poprzedni rok był poświęcony na promocję One Piece Film Gold i przygotowania do 20-lecia, a ten od groma przepełniony jest rzeczami związanymi właśnie z tymi wspaniałymi obchodami. Mam wielką nadzieję, że rok 2018 będzie spokojniejszy i pozwoli mi popracować nad innymi projektami, takimi jak podłączenie do fandomowych aktualek polskich autorów one pieceowych fanartów (w tym otworzyć w końcu zakładkę Mistrzowie FanArtów) czy dokończenie tworzenia niezależnego spisu one pieceowych opowiadań. Zawsze głównym celem Umi było promowanie pracy fanów poprzez reklamy blogów czy podejmowanie inicjatyw, proponowanych przez Was właśnie. Zachęcam do podsyłania odnośników z Waszymi pracami, jakimikolwiek. Każda praca fanów jest na wagę złota i nie należy zapominać, że każdy w to, co robi, wkłada jakąś część siebie. To jest naprawdę bardzo ważne, by można było zgłaszać swoje prace bez obawy, że ktoś je sponiewiera. Uwielbiam pracę fanów, więc nie bójcie się pisać do mnie w sprawie reklamy.

Umi to nie tylko ten blog czy fanpage. Mamy też własną pobieralnie (hasło: morskieopowieści), cytatownie (za którą też się trzeba hardo zabrać i jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą i miał trochę wolnego czasu, to bardzo proszę o kontakt na maila: umi.monogatari@op.pl) oraz forum. W tamtym roku pisałam, że otwieram je na nowo i naiwnie myślałam, że jakoś wszystko pogodzę i uda się z nim ruszyć. No ale niestety. Na dodatek Photobucket robi sobie ostatnio niezłe żarty. Dlatego też szukam pomocy i jeśli wśród Was znalazłyby się osoby, które chciałyby poprowadzić ze mną to forum, jakoś sprawić by ono tak całkowicie nie umarło, to bardzo proszę o kontakt. OnePieceLove skupia się przede wszystkim na pairingowaniu postaci, więc naprawdę super by było, gdyby znalazły się osoby lubiące parować postaci w różnoraki sposób. Nasz adres mailowy jest do Waszej dyspozycji, tak samo jak gg czy prywatne wiadomości na facebooku. Sama naprawdę nie dam rady, a szkoda mi tego wszystkiego, bo ludzie nieźle się kiedyś napracowali, żeby tam coś było. Wiem, że raczej na to są nikłe szanse, ale liczę na Was i z góry dziękuję.

Wracając jednak do przyjemniejszych tematów to na fanpage’u niedługo wybije nam 300 polubień. Jestem bardzo wdzięczna i możecie być pewni, że i w tym roku odbędzie się one pieceowa loteria bożonarodzeniowa z ładnymi nagrodami. Ponadto pod koniec roku planuję dodać dwa podsumowujące artykuły. Pierwszy będzie podsumowaniem całego roku wydawniczego i rzuceniem okiem na nasz fandom, a drugi podsumowaniem 20-lecia od Jump Festy 2017, aż do końca tego roku. Jak tylko będzie z czego napisać, to pojawi się też relacja z wydarzenia Jump Festa 2018, także wyczekujcie!

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze wsparcie. Każde miłe słowo, każde polubienie lub inna reakcja napędza mnie jeszcze bardziej do działania. Jesteście wszyscy wspaniali! Dziękuję również Kirze z One Piece – Polska oraz mice z OnePieceNakama. Nie ukrywam, że Umi zostało w takiej mierze zauważone, bo na tych dwóch fanpage’ach były udostępniane nasze posty. To dało naprawdę dużo i jestem bardzo za to wdzięczna. Mam wielką nadzieję, że za rok będzie Was jeszcze więcej! Mocno ściskam i do następnego dziennika pokładowego!

2 komentarze:

  1. Robisz świetną robotę. Ogromny szacunek za poświęcenie swojego prywatnego czasu i za umiejętność docenienia każdej pracy fanowskiej. Mam nadzieję że uda Ci się zrealizować większość planów. A flaga w końcu trafi do Ody.

    OdpowiedzUsuń
  2. Robisz świetną robotę. Masz wielkie, wspaniałe plany. A wyszukiwaniem ciekawostek święta racja, trudno to wszystko samemu ogarnąć. Też naiwnie myślałem że... a nie ważneXD W każdym razie wszystkiego dobrego:)

    OdpowiedzUsuń